1443/1609
Meissen vase af porcelæn, trompetformet, dekoreret i farver og guld med blomsterbuketter. Meissen 20. årh. H. 16 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Forgyldning med let slitage.
Varia, 23. oktober 2014
Vurdering
Hammerslag