1917/769
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“AJ”. Standerlampe af sortlakeret metal med justérbar skærm. Ledning forsynet med trykknapafbryder. Udført hos Louis Poulsen. H. 130.
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 23. april 2019
Vurdering
Hammerslag
19 bud