872/1079
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“Petits Paysans I”, 1968. Sign. Marc Chagall, épreuves d'artiste. Litografi i farver. Lysmål 39×35.
Litteratur: Mourlot nr. 546.
Malerier og grafik, 7. juni 2017
Vurdering
Hammerslag