2436/1119
Safir- og emaljebroche af 14 kt. guld prydet med ovalslebet safir og emalje. Vægt ca. 18,5 g. B. 4,3 cm. L. 29 mm.
Stemplet 18 kt. guld. Test viser 16–18 kt. guld. Æske medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 4. september 2024
Vurdering
Hammerslag