2016/267
Carl Bloch (f. København 1834, d. sst. 1890)
Kystpartier og kvinde siddende i vandkanten. Sign. og dateret i trykket. Tre raderinger. Lysmål 11,5×24,5, 12,5×26 og 19,5×12,5. (3)
Enkelte pletter. Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag