2006/886
Carl Halier (f. 1873, d. 1948)
Kande af stentøj, Kgl. P., dekoreret med gulgrøn glasur. Sign. monogram. H. 17.
Almindelig brugsslitage. Mindre glasurbobler / brændingsfejl.
Moderne kunst og design, 4. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud