2436/219
Kinesisk celadon vase, cong, med trigram design. På base af træ. 20. årh. Monteret til lampe. H. 27/55 cm.
Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. 2/9: Med hul til ledning i bunden. Med defekt base.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag
15 bud