2439/1577
George III tekande af sterlingsølv, oval form, hank af træ, mester Alexander Field. Fogelberg, London 1806 H. 15 cm B. 29 cm. Samt sættebakke, hyttefadformet, William Fountain 1800 L. 25 cm. Vægt 591 g. (2)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Mindre buler, ridser og mærker.
Mester ændret 16.09.2024.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
26 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||