1621/1591
Fransk konsolur af forgyldt bronze, rigt støbt med putti, fugl og bladværk, punslet urskive med emaljerede timemarkører. 19. årh. H. 36.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nøgle medfølger.
Varia, 26. maj 2016
Vurdering
Hammerslag
17 bud