George Adolphus Storey, tilskrevet (f. London 1834, d. 1919)
Fornem dame i en park. Utydelig sign. Betegnet verso på to etiketter G. A. Storey. Olie på lærred. 117×69.
Kunstner beskrivelse ændret 04.01.2010.
Minimale afskalninger samt flere krakeleringer. T-formet revne i himmelen (ca. 1×2 cm).
Malerier, 13. januar 2010
19 bud