1947/​140

Georg III vinkøler af eg og rodtræ med skuffe, sider med ringhanke af messing, claw & ball ben med skæringer, indsats af kobber. 20. årh.s begyndelse. H. 47. L. 27. B. 27.

Indsats med brud og reparationer samt aflejringer og ir. Revner i finéren. Mindre finérskader og -reparationer. Vandskjolder. Brugsslitage. Ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

900 DKK

900 DKK
850 DKK
(Autobud) 800 DKK
800 DKK
(Autobud) 650 DKK
600 DKK
500 DKK