2431/242
Ubekendt maler, 18. årh.
Portræt af en ung adelskvinde. Usigneret. Pastel på papir. Lysmål 41×33.
Undersøgt i ramme. Revner på papir. Enkelte misfarvninger.
Vurdering
847418 |