1351/684
Tinos
Fad af delvis grønpatineret og poleret bronze. Yderside ciseleret med riflet kant. Stemplet Tinos, Bronce, Made in Denmark. H. 5. Diam. 29.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Indvendigt med nogle ridser og patinering.
Moderne kunst og design, 17. december 2013
Vurdering
Hammerslag