1804/264
ET PAR kinesiske taburetter af elmetræ. Qing, 19. årh.s slutning. H. 45. B. 40. D. 40. (2)
Proveniens: Torunn Gulliksen Ihlemann og Jens Thygesen, sidstnævnte tidligere ejer af auktionshuset Kunsthallen i København.
Almindelige alders- og brugstegn.
Ældre malerier og møbler, 22. januar 2018
Vurdering
Hammerslag