2116/790
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
“Foråret” og “Regnvejrskatten”. Sign. Heerup. To litografier i farver. Lysmål 34×43 og 28×37. (2)
Papiret er gulnet. Den ene med let bølget papir.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud