2049/817
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Trompetformet vase af patineret bronze, koncentriske riller over rundt fodstykke. Stemplet monogram, Denmark. Dessin B62. H. 21,5.
Skæv. Større ridser og mærker. Aflejringer indvendig.
Moderne kunst og design, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud