Emil Schumacher (f. Hagen, Westfalen 1912, d. Sant Josep de sa Talaia, Spanien 1999)
Takanori Oguiss (f. Japan 1901, d. Frankrig 1986)
To kompositioner. Begge sign. hhv. Schumacher, 29/99 og i trykket Oguiss, 98/250. Radering og litografi. Bladstørrelse 33×23 og 31×25. Uindrammede. (2)
Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021