2109/​553

Takanori Oguiss (f. Japan 1901, d. Frankrig 1986)

Emil Schumacher (f. Hagen, Westfalen 1912, d. Sant Josep de sa Talaia, Spanien 1999)

To kompositioner. Begge sign. hhv. Schumacher, 29/99 og i trykket Oguiss, 98/250. Radering og litografi. Bladstørrelse 33×23 og 31×25. Uindrammede. (2)

Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter.

Moderne kunst og design, 2. marts 2021

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

850 kr.

914456 850 kr.
827758 800 kr.
914456 750 kr.