2141/​9122

Senempire kaminur af forgyldt og patineret bronze efter tegning af Pierre-François Feuchère (1737–1823). Ca. 1820. H. 50. B. 32. D. 12. Medfølgende glaskuppel.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.

Selected, 11. oktober 2021

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

11.000 DKK

11.000 DKK
10.500 DKK