2141/9122
Senempire kaminur af forgyldt og patineret bronze efter tegning af Pierre-François Feuchère (1737–1823). Ca. 1820. H. 50. B. 32. D. 12. Medfølgende glaskuppel.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Selected, 11. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag