902/​791

Georg Herold (f. Jena 1973)

Uden titel. Sign. på bagsiden Herold 88–89. Mursten og perforeret lærred. 21×48×40.

Proveniens: Anders Tornberg Gallery, Lund, Sverige. Proveniens: Privatsamling, Sverige. Erhvervet fra ovenstående

Malerier, skulpturer og grafik, 9. juni 2021

Vur­dering

18.000–20.000 DKK

Hammerslag

21.000 DKK