902/791
Georg Herold (f. Jena 1973)
Uden titel. Sign. på bagsiden Herold 88–89. Mursten og perforeret lærred. 21×48×40.
Proveniens: Anders Tornberg Gallery, Lund, Sverige. Proveniens: Privatsamling, Sverige. Erhvervet fra ovenstående
Malerier, skulpturer og grafik, 9. juni 2021
Vurdering
Hammerslag