1513/836
“Prisma”. Større og mindre vase af farvet glas. Begge sign. K. Franck, Nuutajärvi Notsjö, 60. Udført hos Nuutajärvi, Finland. H. 16 og 21,5. (2)
Nogle ridser og mærker. Større afslag på den store vase. Minimalt afslag på mindre vase.
Moderne kunst og design, 24. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
19 bud