1825/209
Anton Thorenfeld (f. Svendborg 1839, d. København 1907)
Udsigt over Svendborgsund. Sign. monogram 94. Olie på lærred. 28×43.
Behov for rensning. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier og møbler, 18. juni 2018
Vurdering
Hammerslag
13 bud