1623/587
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
“Staved Teak”. Isspand af stavlimet teak i buttet form. Udført hos Nissen, Langaa. H. 30. Diam. 16.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte stødmærker og afslag.
Moderne kunst og design, 7. juni 2016
Vurdering
Hammerslag