2109/206
Karl Schou (f. København 1870, d. Charlottenlund 1938)
Et forlystelsessted. Sign. K. S. Olie på lærred. 41×58.
Nålehuller langs kant. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag