2032/666
Sigmund Petersen (f. 1904, d. 1975)
Parti fra Færøerne. Sign. S. Petersen 39. Olie på lærred. 36×48.
Talrige krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Vurdering
Hammerslag