2022/876
Dansk møbeldesign
Lænestol med stel af teak, betrukket med mønstret møbelstof. 1960erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag