1904/768
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)
Maskekomposition. Sign. Egill Jacobsen, EA. Litografi i farver. Lysmål 52×36.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 22. januar 2019
Vurdering
Hammerslag
11 bud