Thangka med Tara og hendes 21 manifestationer. Tibet, 19. årh. Billedfelt 33×27
Proveniens: Vagn Pedersen samling, 1927–2005. Auktion Bruun Rasmussen 688, 2000, lot 2367.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt asian@bruun-rasmussen.dk
Asiatisk kunst, 2. juni 2017