2050/8673
Russisk Ikon med tredelt billedflade. Gudsmoderen “Den Uventede Glæde”. Helgen samt Gudsmoderen “Feodorovskaja”. Tempera på træpanel. 19. årh. 31.5×27.
Ridser og mærker. Lettere slidt overflade.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag