2050/​8673

Russisk Ikon med tredelt billedflade. Gudsmoderen “Den Uventede Glæde”. Helgen samt Gudsmoderen “Feodorovskaja”. Tempera på træpanel. 19. årh. 31.5×27.

Ridser og mærker. Lettere slidt overflade.

Russisk tema, 7. december 2020

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag