2138/408
Ubekendt maler, 19. årh.
Havneparti med et sejlskib. Utydeligt signeret. Akvarel på papir. Lysmål 17×25,5.
Undersøgt i ramme. Misfarvninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag