1923/1580
Fransk lysestage af delvis forgyldt messing med syv lysarme og dekoreret med druer, liljer, kornakser og blade. Ca. 1900. H. 106 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 6. juni 2019
Vurdering
Hammerslag