2104/130
Gerhard Blom (f. Helsingør 1866, d. Birkerød 1930)
Parti med klassisk prydhavevase fra villa Borgheses Have. Sign. Gerh. B. Olie på lærred. 35×25.
Lærred bør strammes op. Mindre afskalninger. Behov for rensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
30 bud