1834/1634
Russisk ikon, fremstilling af Kristus Pantokrator siddende på tronstol. Dobbeltforsænket billedflade(“kovcheg”), tempera på træpanel. Træpanel 18/19 årh. med senere bemaling. 31,5×27.
krakeleringer samt afskalninger. Restaureret. Ridser og mærker.
Varia, 23. august 2018
Vurdering
Hammerslag
16 bud