12027/194
Kiste af bemalet træ. Fronten dateret 1948, men kisten er fra sidste halvdel af 1800-tallet. H. 50. L. 90. D. 40.
Låget har slået sig noget. Betydelig brugsslitage. Ingen nøgle.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag