12027/​194

Kiste af bemalet træ. Fronten dateret 1948, men kisten er fra sidste halvdel af 1800-tallet. H. 50. L. 90. D. 40.

Låget har slået sig noget. Betydelig brugsslitage. Ingen nøgle.

Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag