2109/299
Embedskårde i fransk stil monteret i forgyldt messing omkring 1875 med skede. Greb i perlemor, nedadbøjet stikplade, ca. 74 cm. lang enægget klinge blåneret og forgyldt på øverste tredjedel i læderskede med to beslag. (1)
Skeden beskadiget.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
25 bud