2109/​299

Embedskårde i fransk stil monteret i forgyldt messing omkring 1875 med skede. Greb i perlemor, nedadbøjet stikplade, ca. 74 cm. lang enægget klinge blåneret og forgyldt på øverste tredjedel i læderskede med to beslag. (1)

Skeden beskadiget.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag

4.400 kr.

25 bud

1006705 4.400 kr.
1062198 4.200 kr.
1006705 (Autobud) 4.000 kr.
1062198 3.800 kr.
1006705 3.600 kr.
1062198 3.400 kr.
982738 (Autobud) 3.200 kr.
1062198 3.000 kr.
982738 (Autobud) 2.900 kr.
1062198 2.800 kr.
982738 (Autobud) 2.700 kr.
1062198 2.600 kr.
982738 (Autobud) 2.500 kr.
1062198 2.400 kr.
982738 (Autobud) 2.300 kr.
1062198 2.200 kr.
982738 (Autobud) 2.100 kr.
1062198 2.000 kr.
982738 (Autobud) 1.950 kr.
1062198 1.900 kr.
982738 (Autobud) 1.850 kr.
1062198 1.800 kr.
982738 (Autobud) 1.750 kr.
910163 1.700 kr.
982738 1.500 kr.