12031/​61

Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)

Kande af metal, hank beviklet med hvid plastflet. Udvendigt dekoreret med gul emalje, indvendigt med hvid emalje. Udført og stemplet hos Dansk Designs Denmark, JHQ. H. 24,5.

Sparsom brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.

Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

650 DKK

650 DKK
600 DKK
(Autobud) 550 DKK
500 DKK
480 DKK
460 DKK
440 DKK
420 DKK
400 DKK