James Watson, m. fl. 18.-19. årh. (f. Dublin 1740, d. London 1790)
En samling af otte portrætter af danske dronninger samt Dronning Anna af England. Delvist trykbetegnede. Kobberstik, nogle monterede på papir. Bladstørrelse fra 14×8 til 36×26. (8).
Proveniens: Hendes Højhed Prinsesse Elisabeth til Danmark (1935–2018).
Beskårede. Undersøgt i ramme. Enkelte fugtpletter. Papiret er gulnet.
H.H. Prinsesse Elisabeth til Danmark, 13. december 2018