2034/796
Dansk møbeldesign
Safaristol med stel af eg, sæde, ryg, armlæn og løs hynde med patineret cognacfarvet kernelæder og naturskind. 1970'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 18. august 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud