2436/814
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Cirkulært spisebord af palisander med udtræk og to tillægsplader. Model 180. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 72. Diam. 117. L. 217. (3)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering