2436/814
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Cirkulært spisebord af palisander med udtræk og to tillægsplader. Model 180. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 72. Diam. 117. L. 217. (3)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 3. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
22 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||