2447/​907

Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980)

“PK 51”. Arbejdsbord med stel af matforkromet stål. Rektangulær uoriginal top af kirsebær. Formgivet 1957. Udført hos E. Kold. Christensen, stemplet. H. 69. B. 102. L. 204.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Top med beslag under top. Top skæv/har slået sig. Tørrevner. Uoriginal top.

I Lyngby
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?