1746/1004
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Vase af stentøj dekoreret med lys glasur. Sign. monogram, 148. H. 13.
Nogle ridser og mærker. Enkelt mindre glasurfejl på bundkant. 2. sortering.
Moderne kunst og design, 14. november 2017
Vurdering
Hammerslag
24 bud