1402/589
Edvard Weie (f. København 1879, d. Frederiksberg 1943)
Landskab med klipper. Sign. EW 38. Akvarel på papir. Bladstørrelse 53×64.
Små rifter og mærker. Papiret bølger let. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 7. januar 2014
Vurdering
Hammerslag