2108/​783

Ubekendt møbeldesign

Et sæt på tre stole med ben af bejdset bøg, betrukket med blomstret møbelstof. 1950'erne. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Let løse ben med limrester.

Moderne kunst og design, 23. februar 2021

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK