2108/783
Ubekendt møbeldesign
Et sæt på tre stole med ben af bejdset bøg, betrukket med blomstret møbelstof. 1950'erne. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Let løse ben med limrester.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag