2137/152
Russisk ikon forestillende “Alle Sørgendens Glæde”. Tempera på træ med let forsænket billedflade. 19. årh. 35×30.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. september 2021
Vurdering
Hammerslag