2137/​152

Russisk ikon forestillende “Alle Sørgendens Glæde”. Tempera på træ med let forsænket billedflade. 19. årh. 35×30.

Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.

Ældre malerier, møbler og varia, 13. september 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
(Autobud) 2.000 DKK
1.950 DKK
(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK