Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)
Lavt sidebord / bænk af palisander. Model 391. Udført og stemplet af Aksel Kjersgaard, Odder. H. 36. B. 34. L. 118.
CITES-certifikat medfølger.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.
Moderne kunst og design, 5. august 2014
10 bud