12013/162
Christian VIII hjørneskab af mahogni med profileret top. Front med fyldningsdør, bah hvilken hyldeindretning. 19. årh.s anden halvdel. H. 175 B. 55. D. 43.
En mindre afskalning af fineren på siden, yderst. Ca. 2×2 cm. Finérskader.
Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020
Vurdering
Hammerslag