1714/​2000

Rolex

Herrearmbåndsur af stål. Model Oyster Perpetual DateJust, ref. 1603. Automatisk chronometer certificeret værk med dato. Lynette af hvidguld. Grålig urskive med sølvfarvede visere og timemarkører. Rolex Jubilee lænke med foldespænde. Omkreds ca. 18,5 cm. Urets diam. 36 mm. 1977.

Box og papirer medfølger.

Kunden afhenter uret. JAL 24/4

Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser. Lynette eftermonteret ca. 1978.

Herrearmbåndsure, 5. april 2017

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

(Autobud) 20.000 DKK
20.000 DKK
(Autobud) 19.500 DKK
19.000 DKK
18.500 DKK
(Autobud) 18.000 DKK
17.500 DKK
16.500 DKK
16.000 DKK