1714/2000
Herrearmbåndsur af stål. Model Oyster Perpetual DateJust, ref. 1603. Automatisk chronometer certificeret værk med dato. Lynette af hvidguld. Grålig urskive med sølvfarvede visere og timemarkører. Rolex Jubilee lænke med foldespænde. Omkreds ca. 18,5 cm. Urets diam. 36 mm. 1977.
Box og papirer medfølger.
Kunden afhenter uret. JAL 24/4
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser. Lynette eftermonteret ca. 1978.
Herrearmbåndsure, 5. april 2017
Vurdering
Hammerslag