911/​733

Ragnhild Keyser (f. Kristiania 1889, d. Oslo 1943)

Uden titel, 1920erne. Usign. Olie på lærred. 60 × 50.

Proveniens: Kunstnerens søster, Margit Praus, født Keyser; derefter i familiens eje. Proveniens: Dansk privatsamling.

Moderne malerier, skulpturer og grafik, 7. december 2022

Vur­dering

75.000–100.000 DKK

Hammerslag