2109/48
Tre kinesiske figurer af udskåret elfeneben i form af Fu Lu Shou, delvist dekoreret i farver. Sign. 20. årh.s første halvdel. H. 17–18. (3)
Limrester under bund. Enkelte mindre revner. Let gulnede.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag