12141/62
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
Agria, 1986. Usign. prøvetryk. Trykt af Mourlot på Arches. Litografi i farver. Lysmål 27,7×19,6. Bladmål 39,7×29. Uindrammet.
Litteratur: Maurice Estève, L'Oeuvre Gravée, PEM 92.
Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag